Co se u nás děje

Co se u nás děje právě teď


 

I v tomto školním roce bude probíhat Klubík Montessori, jenž je určen předškoláčkům, kteří se chystají k zápisu na naši školu do tříd Montessori.

Celá třída 9.C získala jako dárek ke 3. místu svých spolužáků na soutěži Innovative Kid i vstupenky na festival moderních technologií Future Port Prague. Celý pátek 7.9.2018 jsme strávili v Praze na tomto festivalu. Bylo to skvělé :) Vše začalo jízdou žlutým vlakem a po příjezdu do Prahy jsme si užívali nových technologií plnými doušky. Malá...

Prohlédněte si co všechno od září dělali žáci 1.M, 2.M a 3.M - nejenom pracují na projektech ale i čichají, ochutnávají a užívají si praktických ukázek stromů, květů, semínek.... Dále práce v matematice, českém jazyce, a Velkých příbězích :)

Každoročně se v 7.C a 8.C třídě koná v únoru projekt Bluezones. Inspirovali jsme se stejnojmenným projektem National Geographic o Modrých zónách ( - o pěti místech na světě kde se lidé dožívají 100 a více let. Během týdne Bluezones zkoumáme životní styl, jídla a vše o lidech žijících v modrých zónách. Navíc vždy jedna skupina připraví ostatním...

Projekt KNIHA

12.08.2018

26. 3. 2018 proběhla vernisáž projektu Kniha, kde žáci 4. a 5. ročníku ve smíšených skupinkách pracovali na tvorbě své vlastní knihy s tématem živočichové. Na úvod absolvovali workshopy např. s panem ilustrátorem Pavlem Čechem, s majitelem vydavatelství Raketa Joachimem Dvořákem, s paní krasopiskou Klanicovou, s organizátorem kurzů Tvůrčího psaní...

1. a 2. 5 exkurze, workshopy a přednášky zajímavých lidí. 4. 5. 2018 začíná další velký projekt 7. - 9.C. Malá ochutnávka co absolvovala jedna ze skupinek: návštěva Dr. Fojtíka a zakopané domy MIRdesign, a poté návštěva Veřejné zahrady. Dále jsme absolvovali workshopy znakový jazyk, exkurzi v Domeq s firmou Foreigners, povídání s majitelem Catering...

15.6 jsme ukončili skvělý projekt Řemesla a příroda. Celý týden na zdravém vzduchu, poblíž nádherné přírody v Bílovicích nad Svitavou, plném zručných a inspirativních lidí z různých oblastí: kováři, řezbář, servis kol z Bajkazylu, poznávání bylinek, pozorování vodních živočichů (dokonce jsme viděli i splešťuli blátivou) .... Prostě paráda. Určitě...

Ukončení projektu 7.c, 8.c a 9.c Kolem mě. Žáci pracovali ve smíšených skupinkách v pátky během května a června 2018. Skvělá práce, a výsledky si můžete prohlédnout sami :)