Co se u nás děje

Co se u nás děje právě teď


 

Na úterý 18. 12. si pro své rodiny a známé připravily třídy 4.M a 5.M vánoční besídku. Po skončení besídky se konaly vánoční dílničky a prodej dětmi napečených perníčků a vyrobených ozdob. Na všechny také čekalo drobné občerstvení. Výtěžek z této akce, který činí 3306 Kč poputuje na psí a kočičí útulek Tibet. Na závěr čekalo žáky ještě společné...

V pátek 7.12. se 4.M zúčastnila akce Den biologie. Podívali jsme se a pohladili jsme si různé plazy, zjistili jsme, jak fungují krevní skupiny, vyrobili jsme si model sopky, podívali jsme se do "pekla", prozkoumali jsme své orgány, poznali jsme klíšťata zblízka, naučili jsme se poznávat rostliny a jejich semena, poznali jsme některé minerály,...

V pátek začne velký projekt III. trojročí, který bude ukončen před Vánoci - pozvánku na slavnostní ukončení projektu a vernisáž zveřejníme dostatečně dopředu :) V minulém týdnu žáci absolvovali workshopy - scénický tanec na ZUŠ Veveří, moderní tanec s Art Factory, workshop divadla, malování, poikování s Yggdrasill, žonglování s Knock knock a s...

Celý říjen probíhají v II. trojročí, tedy ve třídách 4. - 6.M Projekty na témata Záhady mikrosvěta, Vesmír a Brno a jeho historie. Žáci si mohli vybrat dle zájmu čemu se budou věnovat. Koukněte na fotečky :) Dozví se mnoho informací a navštíví také hodně zajímavých míst.

V posledních dvou záříjových týdnech se ve II. trojročí konal Projekt Stoletá dáma. Studovali a pracovali jsme s informacemi co se dělo v letech 1918, 1938, 1948, 1968 a 1989 v naší zemi. Úvodem jsme absolvovali hodně zajímavých exkurzí. Nejdříve jsme byli na Špilberku na výstavě 1918 - Co nám válka dala i vzala, poté na prohlídce Krytu 10- Z...

I v tomto školním roce bude probíhat Klubík Montessori, jenž je určen předškoláčkům, kteří se chystají k zápisu na naši školu do tříd Montessori.

Celá třída 9.C získala jako dárek ke 3. místu svých spolužáků na soutěži Innovative Kid i vstupenky na festival moderních technologií Future Port Prague. Celý pátek 7.9.2018 jsme strávili v Praze na tomto festivalu. Bylo to skvělé :) Vše začalo jízdou žlutým vlakem a po příjezdu do Prahy jsme si užívali nových technologií plnými doušky. Malá...

Prohlédněte si co všechno od září dělali žáci 1.M, 2.M a 3.M - nejenom pracují na projektech ale i čichají, ochutnávají a užívají si praktických ukázek stromů, květů, semínek.... Dále práce v matematice, českém jazyce, a Velkých příbězích :)