Úspěch našich žáků v soutěži Innovative Kid.

12.08.2018

S projektem Dítě v nás získal tým žáků z 8.C třetí místo v celostátní soutěži Innovative kid (WWW.IKID.CZ)

Od ledna 2018 se tým šesti žáků z 8.C zabýval projektem Innovative Kid. Cílem bylo vymyslet produkt/ službu a poté udělat Průzkum trhu, Prototyp, Marketing, Značku a logo, Prezentaci daného produktu. Soutěže se zúčastnilo 14 týmů z celé ČR. Soutěž se koná každoročně a je pro žáky ZŠ od 10 - 14 let. Žáci si během půl roku za pomoci učitele a mentora z praxe vyzkouší jaké to je vymyslet produkt, najít cílovou skupinu, udělat si značku a logo a také business plán a nakonec jej prezentovat před odbornou porotou ve finále v Praze. Náš tým pracoval na službě Dítě v nás, která organizuje setkávání osamocených seniorů z Domovů seniorů a dětí z Klokánků nebo Dětských domovů. Produktem je služba a také Manuál, který rozesíláme zdarma zájemcům o uspořádání podobného setkání. Pilotní setkání proběhlo v Domově pro seniory Nopova a zúčastnilo se jej 35 lidí (seniorů a dětí z Klokánku). Dopoledne žáci z týmu chystali, pekli občerstvení a odpoledne na setkání měli pro klienty připravené dílničky, povídání o retro předmětech, sportovní aktivity (šipky, petangue a kuželky) a také společné zpívání s kytarou. Setkání mělo velký úspěch a již v začátcích jsme získali podporu Nadace Taťány Gregor Brzobohaté - Krása pomoci. Ve finále jsme získali krásné třetí místo a porota ocenila hlavně sociální přesah našeho nápadu. Moc děkuji mému týmu za skvělou práci a nadšení. Po finále se nám ozvala nadace Mezi námi, s nabídkou další spolupráce.

Za iKid tým z Gajdošky Zuzana Beránková