Projekt HRAČKY

15.08.2023

Název: Projekt druhého trojročí - více dílčích miniprojektů - Hračky

Datum konání: 17.10 - 25.10. 2023

Časová dotace: 5 vyučovacích hodin každý den od 17.10. do 25.10. včetně, završený Vernisáží pro rodiče

Organizátoři: třídní učitelé 4.M, 5.M a 6.M

Počet účastníků: 69 žáků

Stručný popis akce, případně metodika:

Žáci se na úvod projektu vytvořili myšlenkovou mapu na téma Hračky a rozdělili ji podle určení hraček, podle věku, matriálů atd… Poté zapsali do skupinek a nabízených workshopů.

Během týdne odcházeli na workshopy mimo školu (např. Technické muzeum a workshop stroje Leonarda Da Vinci, Moravská ústředna - šití loutek atd.) nebo měli workshopy ve škole - loutky z papíru, háčkování, šití, tvorba mini domečků.

Žáci poté v poslední den projektu měli za úkol naučit svou nově získanou dovednost alespoň dva spolužáky.

Akce měla veliký úspěch, na konci byla vernisáž - výstava výrobků pro rodiče. Žáci na vernisáž napekli a připravili rodičům občerstvení.

Reflexe/přínosy pro žáky:

Kompetence které si žáci upevnili, získali, rozvíjeli:

• Tvořivost a kreativita
  • Ohodnocení nápadů